Дубенське міськрайонне управління юстиції   
   
                                                
Діяльність міської МКМР 2009 рік
Форма входу
Пошук


 Міністерство юстиції України

Діяльність міської МКМР 2009 рік

Відповідно до плану роботи Дубенської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2009 рік проведено 4 засідання, на яких розглянуто наступні питання:

1. 28 січня 2009 року „Про підсумки роботи міської МКМР з правової освіти населення міста за 2008 рік”; „Про план роботи міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2009 рік”;

2. 28 травня 2009 року „Про правове навчання і виховання в Дубенському ЗНЗ №3; Дубенському ЗНЗ №1; Дубенській гімназії №2; „Про стан виконання розпорядження обласної державної адміністрації №48 від 06 лютого 2006 року „Про програму правової освіти населення Рівненської області на 2006 – 2010 роки”;

3. 07 жовтня 2009 року „Право голосу на виборах Президента України”, „Негативні прояви в дитячому середовищі та шляхи їх подолання”, „Принципи роботи з прийомними сім’ями та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах”;

4. 16 грудня 2009 року „Реалізація Програми правової освіти населення міста відділом з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і ЗМІ Дубенської міської ради”, Формування громадянської й правової компетенції на уроках правознавства”, „Роль бібліотеки в правовому вихованні дітей та молоді”, „Про план роботи міської МКМР з правової освіти населення на 2010 рік”.

Для подальшого розповсюдження правової освіти серед населення Дубенська міська і районна МКМР планує і надалі спрямовувати і удосконалювати роботу по правовому навчанню і вихованню дітей в навчальних закладах міста та району.

Дубенським міськрайонним управлінням юстиції проведено 10 перевірок стану правової освіти в загальноосвітніх навчальних закладах міста та підприємствах, установах, організаціях, зокрема:  Дубенському ЗНЗ №3; в відділі культури та туризму Дубенської райдержадміністрації; в службі у справах дітей Дубенської районної державної адміністрації; Дубенському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Дубенській районній державній лікарні ветеринарної медицини, відділі охорони здоров’я Дубенської районної державної адміністрації, управлінні ветеринарної медицини в Дубенському районі, Дубенській міській державній лікарні ветеринарної медицини, управлінні праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації, Дубенській ЗНЗ № 1.

Працівниками управління юстиції в загальноосвітніх навчальних закладах міста та району проводилась читка лекцій на тему: „Гендерна рівність в українському суспільстві”, „Роз’яснення положення Закону України ”Про голодомор 1932-33рр.”, „Профілактичні бесіди з неповнолітніми”, „Особливості працевлаштування неповнолітніх”, „Захист дітей від всіх форм насильства”, „Вікові критерії кримінальної відповідальності, особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх”, „Конвенція ООН з прав дитини”, „Тендерна рівність в українському суспільстві”, „Правові аспекти працевлаштування молоді”, „діяльність органів юстиції”, „Спеціалізація професії юриста”, „Моя майбутня професія юрист”, „Вибори та їх роль у політичному житті”, „Характеристика виборчого процесу”, „Принципи виборчого права”,   „Право голосу на вибори Президента України”, „Права дитини і їх захист”, „Роз’яснення основних положень Закону України „Про вибори Президента України”.

Крім того, у м. Дубно було проведено з 7 – 13 грудня 2009 року Всеукраїнський тиждень права.

Дубенським міськрайоним юстиції спільно з відділом культури і туризму Дубенської міської ради  з 7 -13 грудня 2009 року було проведено ряд цікавих заходів, зокрема:

07.12.2009 року - бібліотеками міста оформлено книжкові виставки правової тематики: «Права дитини – права на майбутнє», «Конституція України – гарант незалежності», «Ти громадянин вільної України».

08.12.2009 року в приміщені міської бібліотеки проведено інформаційну годину, спрямовану на ознайомлення громадян з історією Загальної декларації прав людини та правозахисного руху в Україні.

09.12.2009 року - оформлено тематичні виставки літератури «З дитинства знай свої права», «Закон про мене і мені про Закон», інформаційні матеріали про права людини в Україні і світі.

На основі наявних інформаційних ресурсів складено рекомендаційні списки літератури з питань правового захисту молоді, пам’ятки, адресовані дітям і дорослим.

В рамках тижня права Дубенським міськрайонним управлінням юстиції спільно з відділом освіти Дубенської міської ради  проведено ряд цікавих і змістовних заходів з метою формування правосвідомості та правової культури, поваги до Закону, до прав, свобод людини, небайдужого ставлення до порушень законності і правопорядку:

1.     На базі ДНЗ № 7 проведенні заняття на тему «Правове виховання», а саме, права та обов’язки дитини і сім’ї, право знати своє місце свого народження, нова людина народилась, захист прав казкових героїв. Організовано екскурсію до стенду «Право дитини» та конкурс малюнка «Символи України».

2.     У навчальних закладах міста проведено наступні заходи:

·        рольова гра „Підлітки мають знати свої права або Один день Дениса Іванова”;

·        тренінг «Права дитини» (5-7 кл);

·        правовий тренінг «Як не стати жертвою злочину»; «Учитель – учень: як уникнути конфліктної ситуації»;

·        ділова гра «Вибори Президента школи»;

·        правова гра «Виборча кампанія», «Судовий розгляд кримінальних справ»;

·        захист учнівських проектів «Що таке сім’я»;

·        дискусія «Україна – правова держава»;

·        брейн-ринг «Знаємо свої права, виконуємо обов’язки»;

·        конкурс-вікторина «Чи знаєш ти закон?», «Конвенція ООН про права дитини»;

·        круглий стіл «Досліджуючи гуманітарне право», «Право на права»;

·        правовий турнір «На терезах Феміди»;

·        гра тренінг «Діти, злочин, кара».

Відділом  з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і ЗМІ міської ради в період з 7 – 13 грудня 2009 року було проведено консультації з громадськістю щодо проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України”; організовано проведення  соціологічних  досліджень з питань аналізу суспільно-політичної ситуації в місті, визначення рівня правової освіти населення міста. Крім того, у вищезгаданих брали участь і інші юристи та працівники правоохоронних органів.

В системі лекційної роботи організовано роз'яснення основних положень Закону України про вибори Президента України, Указу Президента України від 16.10.2009 року № 832 "Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах Президента України .

Забезпечено висвітлення у місцевих засобах масової інформації заходів з проведення  Всеукраїнського тижня права, зокрема у газеті «Замок», «Скриня» та на веб-сторінці Дубенської міської ради.

Крім того, з метою привернення уваги широкої громадськості до питань захисту прав та інтересів дітей в Україні, відзначення Всеукраїнського дня дитини – 20 листопада 2009 року, управлінням юстиції було організовано роботу з проведення правоосвітніх та правороз’яснювальних заходів про права дитини.

 

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Корисні посилання


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz