Персональный сайт - Діяльність міської МКМР 2009 рік
                                                                                                                                                      Дубенське міськрайонне управління юстиції   
   
                                                
Діяльність міської МКМР 2009 рік
Форма входу
Пошук


 Міністерство юстиції України

Діяльність міської МКМР 2009 рік

Відповідно до плану роботи Дубенської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2009 рік проведено 4 засідання, на яких розглянуто наступні питання:

1. 28 січня 2009 року „Про підсумки роботи міської МКМР з правової освіти населення міста за 2008 рік”; „Про план роботи міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2009 рік”;

2. 28 травня 2009 року „Про правове навчання і виховання в Дубенському ЗНЗ №3; Дубенському ЗНЗ №1; Дубенській гімназії №2; „Про стан виконання розпорядження обласної державної адміністрації №48 від 06 лютого 2006 року „Про програму правової освіти населення Рівненської області на 2006 – 2010 роки”;

3. 07 жовтня 2009 року „Право голосу на виборах Президента України”, „Негативні прояви в дитячому середовищі та шляхи їх подолання”, „Принципи роботи з прийомними сім’ями та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах”;

4. 16 грудня 2009 року „Реалізація Програми правової освіти населення міста відділом з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і ЗМІ Дубенської міської ради”, Формування громадянської й правової компетенції на уроках правознавства”, „Роль бібліотеки в правовому вихованні дітей та молоді”, „Про план роботи міської МКМР з правової освіти населення на 2010 рік”.

Для подальшого розповсюдження правової освіти серед населення Дубенська міська і районна МКМР планує і надалі спрямовувати і удосконалювати роботу по правовому навчанню і вихованню дітей в навчальних закладах міста та району.

Дубенським міськрайонним управлінням юстиції проведено 10 перевірок стану правової освіти в загальноосвітніх навчальних закладах міста та підприємствах, установах, організаціях, зокрема:  Дубенському ЗНЗ №3; в відділі культури та туризму Дубенської райдержадміністрації; в службі у справах дітей Дубенської районної державної адміністрації; Дубенському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Дубенській районній державній лікарні ветеринарної медицини, відділі охорони здоров’я Дубенської районної державної адміністрації, управлінні ветеринарної медицини в Дубенському районі, Дубенській міській державній лікарні ветеринарної медицини, управлінні праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації, Дубенській ЗНЗ № 1.

Працівниками управління юстиції в загальноосвітніх навчальних закладах міста та району проводилась читка лекцій на тему: „Гендерна рівність в українському суспільстві”, „Роз’яснення положення Закону України ”Про голодомор 1932-33рр.”, „Профілактичні бесіди з неповнолітніми”, „Особливості працевлаштування неповнолітніх”, „Захист дітей від всіх форм насильства”, „Вікові критерії кримінальної відповідальності, особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх”, „Конвенція ООН з прав дитини”, „Тендерна рівність в українському суспільстві”, „Правові аспекти працевлаштування молоді”, „діяльність органів юстиції”, „Спеціалізація професії юриста”, „Моя майбутня професія юрист”, „Вибори та їх роль у політичному житті”, „Характеристика виборчого процесу”, „Принципи виборчого права”,   „Право голосу на вибори Президента України”, „Права дитини і їх захист”, „Роз’яснення основних положень Закону України „Про вибори Президента України”.

Крім того, у м. Дубно було проведено з 7 – 13 грудня 2009 року Всеукраїнський тиждень права.

Дубенським міськрайоним юстиції спільно з відділом культури і туризму Дубенської міської ради  з 7 -13 грудня 2009 року було проведено ряд цікавих заходів, зокрема:

07.12.2009 року - бібліотеками міста оформлено книжкові виставки правової тематики: «Права дитини – права на майбутнє», «Конституція України – гарант незалежності», «Ти громадянин вільної України».

08.12.2009 року в приміщені міської бібліотеки проведено інформаційну годину, спрямовану на ознайомлення громадян з історією Загальної декларації прав людини та правозахисного руху в Україні.

09.12.2009 року - оформлено тематичні виставки літератури «З дитинства знай свої права», «Закон про мене і мені про Закон», інформаційні матеріали про права людини в Україні і світі.

На основі наявних інформаційних ресурсів складено рекомендаційні списки літератури з питань правового захисту молоді, пам’ятки, адресовані дітям і дорослим.

В рамках тижня права Дубенським міськрайонним управлінням юстиції спільно з відділом освіти Дубенської міської ради  проведено ряд цікавих і змістовних заходів з метою формування правосвідомості та правової культури, поваги до Закону, до прав, свобод людини, небайдужого ставлення до порушень законності і правопорядку:

1.     На базі ДНЗ № 7 проведенні заняття на тему «Правове виховання», а саме, права та обов’язки дитини і сім’ї, право знати своє місце свого народження, нова людина народилась, захист прав казкових героїв. Організовано екскурсію до стенду «Право дитини» та конкурс малюнка «Символи України».

2.     У навчальних закладах міста проведено наступні заходи:

·        рольова гра „Підлітки мають знати свої права або Один день Дениса Іванова”;

·        тренінг «Права дитини» (5-7 кл);

·        правовий тренінг «Як не стати жертвою злочину»; «Учитель – учень: як уникнути конфліктної ситуації»;

·        ділова гра «Вибори Президента школи»;

·        правова гра «Виборча кампанія», «Судовий розгляд кримінальних справ»;

·        захист учнівських проектів «Що таке сім’я»;

·        дискусія «Україна – правова держава»;

·        брейн-ринг «Знаємо свої права, виконуємо обов’язки»;

·        конкурс-вікторина «Чи знаєш ти закон?», «Конвенція ООН про права дитини»;

·        круглий стіл «Досліджуючи гуманітарне право», «Право на права»;

·        правовий турнір «На терезах Феміди»;

·        гра тренінг «Діти, злочин, кара».

Відділом  з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і ЗМІ міської ради в період з 7 – 13 грудня 2009 року було проведено консультації з громадськістю щодо проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України”; організовано проведення  соціологічних  досліджень з питань аналізу суспільно-політичної ситуації в місті, визначення рівня правової освіти населення міста. Крім того, у вищезгаданих брали участь і інші юристи та працівники правоохоронних органів.

В системі лекційної роботи організовано роз'яснення основних положень Закону України про вибори Президента України, Указу Президента України від 16.10.2009 року № 832 "Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах Президента України .

Забезпечено висвітлення у місцевих засобах масової інформації заходів з проведення  Всеукраїнського тижня права, зокрема у газеті «Замок», «Скриня» та на веб-сторінці Дубенської міської ради.

Крім того, з метою привернення уваги широкої громадськості до питань захисту прав та інтересів дітей в Україні, відзначення Всеукраїнського дня дитини – 20 листопада 2009 року, управлінням юстиції було організовано роботу з проведення правоосвітніх та правороз’яснювальних заходів про права дитини.

 

Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Корисні посилання


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2017
Зробити безкоштовний сайт з uCoz