Дубенське міськрайонне управління юстиції   
   
                                                
Хто обирає Президента?
Форма входу
Пошук


 Міністерство юстиції України

Хто обирає Президента?

Хто обирає Президента ?

 

            Конституційне право обрати Президента України мають всі громадяни України, яким на день виборів виповнилось 18 років.

            Глава держави обирається громадянами на основі загального,  рівного і прямого  виборчого  права  шляхом таємного голосування строком на п'ять років. При цьому кожен виборець має один голос та може його використати тільки на одній виборчій дільниці.

Проте, перш за все звертаємо увагу, що для можливості безперешкодної участі безпосередньо у виборах Президента України кожному виборцю доцільно з'ясувати у відповідному відділі ведення Державного реєстру виборців місцевої державної адміністрації (міськвиконкому) про включення його  до бази даних Державного реєстру виборців, який  був запроваджений на виконання Закону України «Про Державний реєстр виборців».

З 1 червня по 1 вересня 2009 року в Україні проводилось первинне уточнення персональних даних виборців. Кожному громадянину надсилалось іменне повідомлення з його персональними даними для з'ясування невідповідностей або неточностей. У випадку розбіжностей (неточностей) в повідомленні роз'яснювалось про можливість внесення відповідних змін. Тому, хто цього не зробив або не отримав таке повідомлення, необхідно терміново звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців місцевої державної адміністрації (міськвиконкому) за місцем проживання. При цьому необхідно мати лише паспорт громадянина України, а якщо в останній час відбулися зміни прізвища, імені або по батькові – також оригінал або належно засвідчену копію відповідного документу.

Саме за відомостями Державного реєстру виборців буде складено списки виборців, що передаватимуться відповідним виборчим дільницям. Будь-які розбіжності або відсутність взагалі відомостей про особу в Державному реєстрі ускладнять можливість реалізувати виборцем своє конституційне право обрати Президента України.

Тільки з'ясувавши інформацію про включення відповідних відомостей до Державного реєстру виборців громадянин України може бути впевненим, що в день виборів не виникнуть проблеми з отримання для голосування виборчого бюлетеню.

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Корисні посилання


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz