Дубенське міськрайонне управління юстиції   
   
                                                
Положення про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових платних послуг
Форма входу
Пошук


 Міністерство юстиції України

Положення про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових платних послуг

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного
стану     додаткових     платних      послуг     правового  та
технічного характеру    фізичним та юридичним особамІ. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

1.  Положення про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного
стану додаткових платних  послуг  правового  та технічного характеру     фізичним та юридичним особам /далі-Положення/ розроблено відповідно до ст.17 Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану” від 24.12.93 року та  „Примірного положення про порядок надання  відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових платних послуг правового та технічного характеру громадянам та організаціям”, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 01.08.2003 року № 94/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2003р. за № 664/7985.

2. Працівники відділів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) надають додаткові платні послуги правового та технічного характеру, які не передбачені цим Законом.

3. Діяльність відділів реєстрації актів цивільного стану щодо надання додаткових платних послуг правового та технічного характеру спрямована на всебічне оперативне забезпечення фізичних та юридичних осіб послугами правового та технічного характеру з метою реалізації їх прав, свобод і законних інтересів. Надання правової допомоги та послуг технічного характеру не має на меті отримання прибутку.

4. Організаційне забезпечення та методологічне керівництво роботою відділів РАЦС щодо надання додаткових платних послуг правового і технічного характеру здійснюється Департаментом у справах цивільного стану громадян та Господарсько-фінансовим департаментом Міністерства юстиції України через Головне управління юстиції.          

5. Додаткові послуги правового та технічного характеру надаються за тарифами, які  встановлюються   Головним управлінням юстиції відповідно до чинного законодавства.

6. Кошти, одержані від  надання додаткових послуг правового і технічного характеру, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються на заходи, пов?язані  з організацією надання  послуг   правового та технічного характеру, у тому числі  на оплату праці додатково залучених працівників відділів реєстрації актів цивільного стану, крім державних службовців. Ці кошти також можуть бути використані

на покриття витрат, які в повній мірі не забезпечені загальним фондом Державного бюджету на утримання відділів реєстрації актів цивільного стану.

7. Надходження, зберігання і витрачання коштів, отриманих за надані додаткові послуги правового і технічного характеру, здійснюються через спеціальний реєстраційний рахунок для обліку коштів, отриманих як плата за послуги, відкритий у Державному казначействі України, згідно з кошторисом, затвердженим   Міністерством  юстиції України.

ІІ. ВИКОРИСТАННЯ  КОШТІВ

8. Отримані кошти можуть бути використані на розвиток матеріально-технічної бази, а саме: придбання меблів, килимових виробів, оргтехніки, комп?ютерних програм, музичних центрів, канцелярського та побутового приладдя, господарських товарів, літератури, виготовлення друкарської продукції, пошиття спеціального обрядового одягу, проведення поточного та капітального ремонту, а також на інші витрати, пов?язані з організацією надання додаткових послуг та найбільш повним задоволенням в них потреб громадян.

9. Використання коштів проводиться відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

10. Оплата праці додатково залучених працівників, проводиться на підставі договору, укладеного між Головним управлінням юстиції та працівником.

Оплата праці додаткових працівників, які беруть участь в організації та проведенні індивідуальних обрядів, встановлюється у розмірі до  32% від суми, отриманої за надання окремого виду цих послуг /без врахування ПДВ/.

Оплата праці інших залучених працівників встановлюється у розмірі відповідно до виконаної роботи, визначеної договором.

  11.Невикористані залишки коштів вилученню не підлягають і використовуються в наступні роки в загальному порядку. Товарно-матеріальні цінності, придбані за ці кошти, беруться на облік, зараховуються на баланс і передаються для використання відповідним особам в тому ж порядку, як і товарно-матеріальні цінності, придбані по основній діяльності.

ІІІ. ПОРЯДОК ОПЛАТИ ЗА ПРАВОВІ ПОСЛУГИ,
ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ

12. При зверненні громадян до відділу реєстрації актів цивільного стану з питань, при розгляді яких можуть бути надані додаткові платні послуги правового та технічного характеру, слід з'ясувати, чи бажає особа, яка звернулась, одержати такі послуги, та   попередити про їх вартість.

13. Працівники відділу  реєстрації актів цивільного стану не повинні нав?язувати додаткові платні послуги правового та технічного характеру, якщо громадянин не має в них потреби або від них відмовляється.

14. Від сплати за надання додаткових платних послуг правового та технічного характеру звільняються громадяни, щодо яких передбачені пільги, встановлені п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 "Про державне мито” та громадяни, які належать до категорії малозабезпечених.

15. Оплата за додаткові послуги проводиться безготівково   у порядку, встановленому відповідними нормативно-правовими актами по бухгалтерському обліку. За надану платну послугу заявнику виписується квитанція, в якій конкретно перераховуються кількість і вартість наданих послуг. 

16. Після оплати послуг квитанція надається заявником до відділу реєстрації актів цивільного стану, дані якої заносяться до Реєстру обліку наданих працівниками відділу реєстрації актів цивільного стану додаткових послуг правового і технічного характеру, форма якого наведена у додатку, після чого квитанція повертається заявнику.

17. Відповідальними за порядок та правильність розрахунків за тарифами є начальник відділу та працівники, які надають додаткові послуги, відповідно до чинного законодавства.
                                      
18. Кошти, отримані на розрахункових рахунках відділів реєстрації актів цивільного стану від юридичних та фізичних осіб за надані додаткові платні послуги правового та технічного характеру перераховуються до Головного управління юстиції не пізніше 28 числа поточного місяця.

19. Відділи реєстрації актів цивільного стану районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції щомісячно до 05 числа місяця наступного за звітним подають відділу фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Головного управління юстиції фінансовий звіт про надходження коштів за надання додаткових платних послуг правового та технічного характеру, а Головного управління юстиції - до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.

20. За належну організацію надання додаткових платних послуг правового та технічного характеру, за правильність ведення обліку додаткових послуг правового і технічного характеру відповідальним є керівник відділу реєстрації актів цивільного стану згідно з чинним законодавством .

21. Контроль за дотриманням фінансової дисципліни, зберігання та використання коштів, одержаних за надання додаткових платних послуг покладається на  відділ фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Головного управління юстиції.
                                               

Додаток
до Положення про порядок надання
відділами реєстрації актів цивільного
стану додаткових платних послуг
правового та технічного характеру
фізичним та юридичним особам

Реєстр
обліку наданих працівниками відділу реєстрації актів цивільного стану додаткових послуг правового і технічного характеру

 №
з/п
Прізвище, ім’я, по батькові заявника
Найменування та номер послуги відповідно до Тарифів
Сума сплачених коштів
Дата здійснення платежу та назва установи банку
Дата подання квитанції до відділу реєстрації актів цивільного стану
Підпис заявника
 13
4
5
6
7
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Корисні посилання


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz